על מודעות בעידן החדש
מאמר מאת עדנה טופר

מודעות עצמיתמתוך קולות בכוליות 15.2.97
בתקופה זו של שינויים טכנולוגיים מהירים, ומדיה מתפתחת, נוצר מצב שכביכול התקשורת מאחדת אותנו. למעשה, קיים ניכור רגשי וחוסר מגע זה עם זה. רוב בני האדם מתעלמים מרגשותיהם וממאווייהם, ובעצם מתרחקים מהמהות האמיתית של עצמם. נוצר להם זמן פנוי המעלה פחדים ויוצר ניכור גדול עוד יותר.

יחד עם זאת, כדור הארץ מקבל מהיקום אנרגיה חזקה היוצרת תאוצה להתפתחות רוחנית ולמודעות עצמית. היות והתאוצה חזקה מאוד, אנשים חשים שחייהם מקבלים טלטלה עזה ומחפשים מענה לשאלותיהם. פעמים רבות הטלטלה קשה וכואבת מאוד. זוהי טלטלה אישית או ציבורית הבאה לעורר מהתרדמה, לעצור, להתבונן, לשנות ולפעול.

כדי לעבור תקופה זו בקלילות, יש ליצור את היחד. היחד ממקום של מודעות ולא ממקום של מדיה וטכנולוגיה. לכן, ישנן קבוצות רבות המתכנסות ללמוד מודעות דרך סדנאות, הרצאות ומפגשים כדי לאפשר למשתתפים בהם ללמוד ולהתפתח, להסתכל על ה"יש", ומתוך כך להכיר תודה ולחוות את השמחה בקלילות ובהנאה.

נראה לי, שהשימוש במילה "מיסטיקה" מעורר בלבול. מיסטיקה, פרושה ערפול, סוד, מסתורין ונסתר, שרק יחידי סגולה מגיעים אליהם. לעומת זאת, לימודי המודעות מיועדים לכל אדם ואדם. הם פותחים בפניו צוהר לחיים, כך שיהיה ער ומודע לכל מה שקורה לו. יש רבים המערבבים בין תחומים אלה. דבר זה נובע מכך שבעבר, כל העוסק במודעות עצמית היה אפוף מסתורין. המורה למודעות מלמד שיש להיות מודע לצד הרוחני, הנפשי והגופני כאחד, ומחבר בין האנרגטי לנפשי.

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן