צמחים נדירים פורחים

מוקדש באהבה לכל התלמידים והמורים, מטפלים ומטופלים
מאת עדנה טופר

משל

התפתחות רוחניתפעם אחת בממלכה רחוקה גר קיסר עשיר מאד, שרצה להקים לעצמו גן מיוחד במינו נדיר ביופיו.
שאיפתו, הייתה שבגנו יפרחו הפרחים הנדירים ביותר, היפים ביותר בעולם.

לשם הגשמת חלומו, קרא לגנן הבכיר של הממלכה ופקד עליו להגשים את חלומו ליצור את הגן המופלא ביותר בעולם. הגנן קיבל עליו את המשימה והחליט לצאת למסע בעולם לאסוף זנים נדירים של צמחים. הקיסר מימן את המסע ביד רחבה.

נסע הגנן ברחבי תבל, אסף את זרעי הפרחים הנדירים והיפים ביותר הקיימים בעולם .
חזר הגנן לקיסר וסיפר לו איך הגיע אל כל הזרעים של הפרחים הנדירים.
הקיסר, שהיה נלהב ביותר לשמע הסיפורים המתארים את יפי הפרחים, הקצה את משטחי האדמה הטובים והמשובחים ביותר לבניית הגן ושילם ביד רחבה לגנן.

הגנן הבכיר תיכנן את הגן לכל פרטיו, תיכנן ועיצב, עדר וקילטר, שיבח את האדמה בזבלים מיוחדים, זרע את הזרעים לפי הסוגים השונים וחיכה.
הקיסר הסתובב בגינתו, הסתכל ולא ראה שום עלה או נבט הצומח מהזרעים. קרא לגנן ואמר "מדוע אינני רואה שום דבר צומח בגינתי?". הגנן ענה לקיסר "לזרעים מיוחדים לוקח הרבה זמן עד שהם נובטים. פרחים נדירים פורחים רק כאשר הם מוכנים"

כך עברו יום יומיים שבוע שבועים ושום דבר לא צמח. הגנן המשיך במסירות להשקות ולטפל בגן אך אף עלה לא צמח. הקיסר כעס מאד, והתחיל לשמוע ליועציו שגינו את הגנן באומרם, שהוא רמאי , גנב, שקרן ושרלטן. הוא קרא לגנן ואמר לו: "נשארו לך יומיים. אם לא ינבטו הצמחים עוד יומיים, מות תמות."
הגנן, עצוב וחפוי ראש, לא ידע מה לעשות. הלך ודבר לזרעים, שלח להם את אהבתו, צם והתפלל, אך הצמחים לא נבטו.

יום הדין הגיע והגנן המסכן הוצא להורג בכיכר המרכזית של הממלכה. וקול הכרוז מודיע: "כך יעשה לגנן רמאי ושרלטן.
" למחרת התמנה גנן בכיר חדש. וראה איזה פלא, פתאם הצמחים התחילו לנבוט והם הלכו וגדלו והיו לפרחים מדהימים ביופים, הקיסר שמח מאד והתהלך בגאווה בגינתו. שילם ביד רחבה לגנן הבכיר החדש. הוא יועציו וכל הממלכה, כולם שיבחו את הגנן ואת גינתו המופלאה. ואף אחד לא זכר את הגנן שבנה את כל הגן.
הנמשל:

הקיסר – מסמל את המיינד [ mind ], חסר הסבלנות וחסר האמונה עם הרבה ספק, המחפש תוצאות מהירות, חי חיי ראווה ומושפע ממה שאחרים אומרים.
הגנן – מסמל את המורה, המטפל הזורע את הזרעים של הפרחים היפים והנדירים.
הזרע – מסמל את התובנה, הידיעה הרוחנית, ההתפתחות שלוקחת זמן עד שהיא יוצאת לאויר העולם ומתגלה.
מוסר השכל – לעולם על תשכח את המטפלים ואת המורים שלך. כי כל אחד מהם קידם אותך בעוד צעד קטן, גם אם אינך רואה זאת עכשיו.

לידיעה כללית
שמים ייחור של במבוק מתחת לאדמה במשך ארבע שנים. צריכים להשקות ולזבל אותו כל ארבע השנים. אסור לחפור את האדמה ולגלות את שורשיו במשך כל ארבעת השנים , כי אחרת הוא ניזוק. כל הזמן הזה הבמבוק מפתח שורשים. ובשנה הרבעית הוא מתפרץ וצומח 0.75 ס"מ ליום. כך שבשנה אחת הוא מגיע לגובה לעשרים וחמשה מטרים. ( המידע הנ"ל נמסר ע"י ישראל טופר )

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן