מיקום לתרגול המדיטציה

תוכן עניינים:

איפה כדאי לתרגל מדיטציה?
מה הם הקריטריונים למיקום תרגול מדיטציה?
יצירת מקום מקודש למדיטציה בבית
מיקום לתרגול מדיטציה בחוץ, למה ואיפה?
איפה יש כוח חיים רב?
מדיטציה בכל מצב

איפה כדאי לתרגל מדיטציה?

למעשה ניתן למדוט בכל מקום, כלומר בכל מקום אפשר להיתנתק ממערכת החושים (שלב הפרטיהרה של הראג'ה יוגה) ולהיות במצב מדיטטיבי. אך זה דורש מיומנות רבה מאד, שמעט אנשים מגיעים אליה. רוב בני האדם זקוקים למקום מיוחד כדי למדוט.
למקום קבוע לתרגול מדיטציה יש חשיבות רבה. כאשר אדם מודט הוא יוצר סביבו שדה אנרגטי ייחודי לו, כך שבכל פעם שהוא יישב באותו מקום, יהיה לו יותר קל לתרגל מדיטציה שכן הוא נכנס לאותו שדה אנרגיה.
ככל שאדם יתרגל יותר ויותר באותו מקום, שדה האנרגיה במקום יגדל ויתחזק.
כמו כן, המיינד יותר מאולף ( כמו כלב מאולף) כשיש לו מקום קבוע, איך שמתישבים הוא יודע שכאן מתרגלים מדיטציה. כך יוצרים התניה במיינד לתרגול נכון של מדיטציה.

מה הם הקריטריונים למיקום תרגול המדיטציה?

יש חשיבות גדולה למקום בו אתם מתרגלים את המדיטציה. עליו להיות שקט, עם אווירה נעימה ככל האפשר, מקום ללא הפרעות, מקום עם "אנרגיות טובות" עבור המודט, מקום בו תרגישו בנוח לשקוע פנימה בתרגול המדיטציה.
על המקום להיות נעים ונוח, לא חם או קר מדיי, מאוורר ושקט. מומלץ לשמור על מקום קבוע, דבר שיעזור במשמעת העצמית אבל בעיקר יעזור בהעמקה של המדיטציה מתרגול לתרגול.

יצירת מקום מקודש למדיטציה בבית

מומלץ לייחד חדר סגור ומקודש המיועד לתרגול מדיטציה ולפגישה שלך עם עצמך – האווירה בחדר צריכה לימודי מדיטציהלהיות נוחה ונעימה ושגורמת לנו לרצות לשהות ולתרגל שם את המדיטציה, על החדר להיות יפה, נקי ומסודר, בלי יותר מדיי דברים המפריעים להכרה.
אפשר ליצור בחדר פינה קטנה של מקדש קטן שם ניתן להניח חפצי עוצמה, להדליק נרות וקטורת, אפשר לשים בחדר המדיטציה נרות, אבנים ייחודיות, תמונות מעוררות השראה, ציורים למדיטציה וקריסטלים.
ישנם הרבה רעיונות בנושא וכמובן המקום הטוב ביותר למדיטציה משתנה בין אדם לאדם, לכן עיצוב, סידור וכל שאר רעיונות הקשורים לפינת המדיטציה שלך צריכים להיות שלך – העיקרון המנחה הוא מה שמרגיש לך טוב ונעים זה מה שטוב בשבילך.

אם אין חדר שאפשר לסגור אפשר לפנות פינה בחדר וליחד אותה למדיטציה, הרעיון של מרחב מקודש אינו חדש ומיועד לעזור למתרגל הרוחני במסע שלו – מסע המדיטציה, שמירה על מרחב סגור כזה תביא לשמירת האנרגיות ממדיטציה למדיטציה וכתוצאה מכך תוכלו להעמיק במדיטציה ואף כשתצטרכו תמיכה או תהיו חסרי שקט המרחב המקודש יעזור לכם להיכנס למדיטציה.

מקום לתרגול מדיטציה בחוץ, למה ואיפה?

ניתן וכדאי גם לתרגל מדיטציה בחוץ, שוב החשיבות היא מקום נוח, שקט שאתם מרגישים בו בטוחים, נעים ואףwaterfall.jpg יש רצון טבעי לשהות בו, היתרונות יכולים להיות עצומים.
כדי להסביר על היתרונות אסביר מעט על כוח החיים, הנמצא בכל, בהרבה מהתרבויות העתיקות גילו כי יש כוח חיים הנמצא בכל, חי, צומח ודומם. כוח חיים זה קיבל הרבה שמות: בהודו "פראנה", בסין "צ'י", ביפן "קי"  במצריים "קא" בהוואי "מאנה"  ועוד.
כוח החיים מחובר ישירות למערכת חיסונית שלנו, לבריאות ולחיוניות שלנו ולפי חלק מהתרבויות ליכולות העל טבעיות שלנו. כאשר עושים תרגילי מדיטציה במקומות בהם כוח החיים רב, קל יותר להיכנס למדיטציה, תרגול המדיטציה יותר חזק, וכמובן הגופים של המודט גם הגוף הפיזי וגם הגוף האנרגטי מתחזקים ומתמלאים באנרגיית חיים.

אז איפה יש כוח חיים רב?

ישנם מקומות על פני כדור הארץ בהם כוח החיים ממש אדיר, אך לא כולם יודעים היכן הם או איך למצוא אותם. כוח החיים חזק בצורה טבעית בחוף הים, על גדת נהר או נחל, על ראש הר, במדבר, ביער, בשדה פרחים, במקומות בהם הטבע חזק מאוד ופראי ואין שם הרבה אנשים – שם כדאי לתרגל מדיטציה.

למודט המנוסה נצל את הזמן עם תרגול מדיטציה בכל מקום

לבעלי ניסיון רב בתרגול מדיטציה, יש יכולת להיכנס למצב מדיטטיבי בכל מקום ומצב, ניתן לתרגל מדיטציה בחדרי המתנה, בעמידה או בישיבה באוטובוס, וגם בטיסות – אלה כמובן לא מקומות אידיאליים למדיטציה, אך עם הניסיון באה היכולת למדוט גם במקומות כאלה.

•    כתבה עדנה טופר, מורה למדיטציה ויוגה, טראנס מדיום ומתקשרת.

רוצה לדעת עוד על מדיטציה?

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן