מבוא לתנוחות מדיטציה

מבוא לתנוחות מדיטציה
מבוא לצורות הישיבה למדיטציה או התנוחות למדיטציה

מדיטציה ניתן לעשות בדרכים שונות, בהליכה, עמידה וישיבה, ואפילו בתנועה זאת אם נסתכל על גרסאות מסוימות של טאי צ'י וצ'י קונג כמדיטציה בתנועה.
רוב שיטות המדיטציה המקובלות ברחבי העולם משתמשות בתנוחת הישיבה, ישנן צורות ישיבה למדיטציה רבות המגיעות מתרבויות שונות, הבסיס לכולן היא ישיבה נוחה עם גב זקוף, ללא תנועה.

בתור מורה ליוגה אתמקד יותר בתנוחות המגיעות מהיוגה, והגוון של ההסתכלות שלי יהיה יותר יוגי, ופחות שייך לזן, או לבודהיזם או למערכות אחרות הכוללות מדיטציה.
היוגה שהינה מערכת שלמה להתפתחות רוחנית, כוללת בתוכה תנוחות רבות למדיטציה, או בשמם האחר בסנסקריט "אסאנות" תנוחה = "אסאנה"  (סנסקריט היא שפה הודית עתיקה בה כתובים הכתבים היוגיים)  
בחלק זה של האתר נביא מספר תנוחות יוגה קלאסיות המיועדות למדיטציה, וגם תנוחות אחרות אלטרנטיביות למדיטציה.

במדריך זה אני עובר על מספר מסוים של תנוחות, ישנו קושי מסוים לשבת בתנוחות הקלאסיות למדיטציה וכדי להתגבר על הקושי אני מסביר על העקרונות לתנוחה הנכונה כך שתוכלו לבחור ולהתאים את התנוחה הנכונה ביותר עבורכם. אני מזכיר המטרה של התנוחה הנכונה היא לסייע למדיטציה, ובשום פנים ואופן אין לאפשר לתרגול התנוחות או האסאנות להשתלט על תרגול המדיטציה, העיקר היא המדיטציה ולא התנוחה בה אנו יושבים למדיטציה.

מניסיוני אנשים מסוימים ירצו להגיע לשליטה מלאה בתנוחה המושלמת למדיטציה לפני שהם מתחילים במדיטציה, אני לא ממליץ על כך. דרך הפרפקציוניזם, היא דרך ארוכה ונוקשה אשר בסופו של דבר עוצרת את הפרפקציוניסט מלהתקדם, לכן אני מלמד וממליץ לכם תמצאו את התנוחה שלכם, תתאמנו על תנוחות מדיטציה מתקדמות, אבל אל תשכחו את העיקר – המדיטציה.

חשוב לזכור שהדרך הטובה ביותר ללמוד מדיטציה היא ממורה בעל ניסיון של שנים במדיטציה, אשר חווה והגיע לערך המוסף אותו המדיטציה נותנת, יודע להדגים וללמד את השלבים למדיטציה, ויכול לעזור לתלמיד להתגבר על המכשולים למדיטציה ולעבור את הדרך.
הצטרפו אלינו לקורס מדיטציה או לסדנת המדיטציה
להמשך הקריאה:
המשיכו לעקרונות הישיבה למדיטציה

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן