אני והכסף

me-and-moneyמאת עדנה טופר
יש אנשים בעלי מודעות לכסף. בדרך כלל הם באים ממשפחות בעלות מודעות לכסף, הם לא צריכים ללמוד להרוויח כסף, כי יש להם מודעות לכסף בדרך טבעית וברורה. להם ברור שכסף זה דבר טוב ומטיב.
לעומת זאת אני הייתי צריכה ללמוד, וללמוד הרבה.
אצלי המילה "כסף" הייתה משולה מילת גנאי. בראשי נוצרה רשימה ענקית ושלילית על הכסף.
לא יכולתי להבין איך אנשים רוצים כסף ועוד יותר מזה אוהבים כסף. לי לא רק שלא הייתה כל מודעות לכסף, אלה להיפך התרחקי ובזתי מאד לכסף ולכול מה שקשור אליו. הייתי גאה "שאותי לא קונים בכסף", "אני לא צריכה כסף" ועוד ועוד….משפטים שלילים על כסף שהיו בראשי.
גדלתי בקיבוץ של פעם. למי שהיה כסף היה צריך להסתירו כי אחרת הוא חייב לתת אותו לקיבוץ. היו אנשים בקיבוץ שהיה להם קצת כסף שקיבלו מכול מיני מקומות כגון: ירושות, משפחה עבודות מהצד ועוד. כולם נהגו להסתיר זאת כדי אף אחד לא ידע על קיום כספם. ובמי שאנשי הקיבוץ היו חושדים שיש לו כסף מהצד, היו יורדים לחייו, כך שמאד ברור שאסור שיהיה כסף. מה פתאום כסף – כסף שייך לקפיטליזם כסף זה דבר רע ומשחית.
לעומת זאת למילה "עבודה" הייתה בעלת ערך עצום בקיבוץ.
כבר בכיתה ד' הוציאו אותנו לעבודה, ואנחנו היינו גאים בכך מאוד. אמנם בתחילה עבדנו רק חצי שעה, אך עם כל כיתה שעלינו נוספה לנו עוד חצי שעה, עד שעבדנו שעתיים וחצי בכל יום.
עבדתי בפלחה, בקטיף הכותנה בידיים (לא היו קומביינים), בדילול סלק הסוכר, בקטיף תפוחים ובבציר הענבים, בבתי ילדים, בלול וברפת, אפילו במרפאת שיניים. נוסף על כך, היינו עובדים ימים שלמים במבצעי קטיף שהיו דחופים לקיבוץ. על הקיר בחדר האוכל היה לוח, ובו נרשם איזו קבוצה קטפה הכי הרבה.
במרחק השנים אני חושבת שהיה זה ניצול ילדים לעבודה שחורה, אבל אז כולנו ידענו שזהו חינוך לערכי עבודה.
אף אחד לא חשב לבקש תשלום כול שהוא.

הכסף גם לא התחבר לאמנית טובה, כי אמנית טובה לפי התפיסה השגויה שהייתה רווחת בתקופתי, לא מציירת בשביל להרוויח כסף. המון ססמאות הופרחו באוויר: "ציירים מציירים בשביל הנשמה", "אמן טוב הוא אמן סובל, עני כמו וון גוך" ועוד ועוד דומות לאלה, המרחיקות את האמן מהכסף.
תמיד ציירתי מעולה, אך לא חיברתי זאת לכסף.
יצרתי פרויקטים ענקיים אך מעולם לא הרווחתי מהם כסף. כי הייתי ברמה נמוכה מאוד בתודעת הכסף.
במשך שנים רבות הייתי צריכה ללמוד ולחפור במעמקי התת מודע שלי כדי לדלות את אותן חסימות שיצרו את העיוורון לכסף.
בסוף הצלחתי. פענחתי את כל סודות התודעה העמוקים הקשורים לכסף.
גיליתי את הנוסחה הסודית של "שירת הכסף" – הנוסחה שלקח לי שבע שנים כדי לגלות אותה ואת כול חלקיה השונים. לאורך שנה עבדתי באינטנסיביות, שכללתי אותה עד שהפכה מדויקת ועוצמתית. לשמחתי, הנוסחה הסודית של "שירת הכסף" הוכיחה ומוכיחה את עצמה מדי יום ביומו.
במהלך הקורס שאלו אותי תלמידים, מדוע לא מלמדים תודעה של כסף בבתי הספר.
התשובה פשוטה מאוד -להרבה מורים בעצמם אין תודעה של כסף.
הורים עם תודעה של כסף מעבירים אותה בטבעיות לילדיהם.
אך לרוב רובה של האוכלוסייה אין תודעה של כסף מכול מיני סיבות.

כיום יש ביכולתי ליצור קיצורי דרך ניכרים לכל תלמידיי כדי ליצור תודעה של כסף.
כל איש ואישה הרוצים להרוויח כסף ולהגדיל את הכנסתם באופן ניכר מוזמנים ללמוד את הקורס "שירת הכסף".
אני הצלחתי לשנות את עצמי ואת התודעה שלי. הצלחתי בגדול כאשר קניתי דירה ענקית ללא ממון תוך כדי תהליכים מדהימים לגילוי התודעה החדשה לכסף – "שירת הכסף".

הירשמו כבר עכשיו לקורס שירת הכסף:
09-9589553, 050-3530339

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן