טכניקת מדיטציית האהבה לשלום כדור הארץ

במאמר זה אני מסבירה את הטכניקה של המדיטציה לשלום כדור הארץ,
כמובן שעדיף להגיע אלינו לקבל את ההנחיה ישירות ולחוות את החוויה של המדיטציה בתדר גבוה המתקיימת אצלנו במרכז כוליות כל יום ראשון ב20:30.

ראשית לפני שניגש לטכניקה, אסביר מעט על המדיטציה לשלום ואהבה,
את המדיטציה עדנה קיבלה לפני כ-9 שנים, תוך כדי תהליך ארוך שהיא עברה, בו היא הגיעה אחרי מבחנים שונים ותופעות של מדע בדיוני למקום הנקרא הרקיע השביעי.
מאז ועד היום אנחנו מתרגלים את המדיטציה פעם בשבוע בימי שלישי במרכז כוליות בהרצלייה, המדיטציה חשובה לכדור הארץ אבל גם חשובה לכל אחד לעצמו להרחבת אהבה בלב, לחיבור לעצמי ולקבלת שקט ושלווה.
עוד על המדיטציה לשלום הכדור ניתן לקרא בדף של המדיטציה.
כרגיל אני אתחיל במידע לאלה הרוצים לעשות מדיטציה לשלום כבר עכשיו בלי לקרא הרבה.
על רגל אחת ההנחיה מאוד פשוטה, לשבת במקום שקט ושליו, עם גב ישר בתנוחה נוחה.
להתחבר לתחושת אהבה למישהו קרוב, להרגיש את האהבה אליו ואז להתחבר לעוד אדם, להרגיש גם אליו אהבה ואז לעוד ועוד אנשים במעגלים הולכים וגדלים לאזור הרחוב, לאזור העיר, לאזור המדינה ואחר כך לכל כדור הארץ עצמו, לחוש, לחוות, לשדר ולהתמוסס באהבה – אולי זה נשמע קצת מוזר,  אבל ההרגשה ממש טובה ואני אסביר בפירוט את הטכניקה מיד בהמשך.

אור ואהבהטכניקת המדיטציה לשלום ואהבה:
שלב א
הישיבה הפיזית יכולה להיות כל תנוחת מדיטציה שנוחה. מכאן מתחילים להתחבר בדמיון למישהו שאוהבים – בן/בת זוג ,ילד, אח, אחות, הורים, חבר טוב וכדומה. הדגש הוא להתחבר לאהבה אליו, אם קשה להתחבר אליו ברגע זה – אפשר לחזור בדמיון לרגע בו תחושת האהבה ביניכם הייתה גדולה מאוד. ( טריק שמשתמשים בו לעיתים בסדנאות לזוגיות)

לאט לאט להרגיש את החיבור הנוצר- ולנסות להגביר את תחושת האהבה. ישנן דרכים שונות לכך, אני אישית אוהב את הדרך בא אני מדמיין את האדם השני ומדמיין איך אני פותח את הידיים שלי לצדדים, פותח את בית החזה שלי ומחבק אותו או אותה בחיבוק רחב יותר ויותר. ניתן גם להתמקד בתחושת האהבה ופשוט יותר ויותר לשקוע לתוכה. לעיתים קרובות יעלו חסימות – תחושה של חנק בגרון, כבדות בחזה, עצב או כאב רגשי העולים כתוצאה מפתיחת הלב.  עם החסימות יש כמה דרכים להתמודד –
1. להתבונן בחסימה ולטפל בה רגשית ומחשבתית (מתאים רק למטפלים מוסמכים ובעלי ניסיון שעברו תהליכים עמוקים עם עצמם).
2. להגיד לחסימה אוקי יופי שאת שם, המחשבה/רגש שאת מייצגת מפריעה לי כרגע להתחבר לאהבה ולשהות במדיטציה אני אתעסק אתך אחר כך.

3. לראות את החסימה, מאיפה היא נוצרה ולהקרין למקום הרבה אהבה עד שתתמוסס. אם לא תצליח, עבור  לסעיף 2 .
מניסיון שתי הדרכים עובדות אבל לעיתים דרך מספר אחת ארוכה מידי, ועדיף לקפוץ לדרך מספר שתיים .
בסופו של דבר החיבור למרכז הלב בריכוז עמוק גורם לרוב החסימות להתפוגג לפחות למשך המדיטציה – בחסימות עמוקות אני מטפל ומוציא מאוחר יותר בעזרת עדנה באמצעות הניתוח האנרגטי הידוע כקיצור דרך מצוין לרוצים להתפתח או להעמיק במדיטציות שלהם.

אחרי שהתחברנו לתחושת אהבה חזקה – אפשר להשתמש בטכניקות נשימה שונות להגביר אותה עוד ועוד
הרעיון הוא לנסות להתמוסס שם בתחושה הזו .

שלב ב
אחרי שנוצר חיבור חזק של אהבה – מתחברים לאלוהות הגדולה, ליקום, לאור גדול, לאהבה אינסופית או לכל דבר אחר שאתם מכירים, מסמל עבורכם כוח עליון וקל לכם להתחבר עמו
גם פה החיבור הוא של אהבה, של רצון להתמוסס במקום הזה, לקבל אהבה ולתת אהבה ולהפוך לעמוד של אור בין שמיים וארץ .

שלב ג
מתחילים בשידור – מתחברים לעוד אדם קרוב ויוצרים איתו קשר של אהבה ,
שומרים על החיבור עם האדם הראשון ועם האלוהות/יקום/מקור אור ואהבה אין סופי
נותנים לאהבה לזרום וממשיכים ועוברים לאדם הבא, וזה שבא אחריו – כך ממשיכים להתחבר במעגלים הולכים וגדלים ומשדרים את האהבה לכל כדור הארץ – אפשר להתחבר גם לאדמה, למים, לחיות, לצמחים ולכל.

חוויות מהמדיטציה
אחת החוויות הכי יפות שלי במדיטציה שחוזרת על עצמה – מתרחשת כשאני מגיע למצב שאני קורא לו עמוד של אור, זוהי פשוט הרגשה שהאלוהות/מקור אור אינסופי/ מקור המקרין אהבה אינסופית מלמעלה, כדור הארץ מלמטה, האנשים עליו ואני – כולנו מתחברים לאור אחד גדול של אהבה, כשאני נמצא שם הרצון הוא להתמוסס עוד ועוד לתוך האור הגדול ולהעביר עוד ועוד אהבה לכל.
לפעמים כשהחוויה במדיטציה ממש חזקה היא יכולה להשפיע עלי לכל השבוע שאחריה, הכול נראה יותר יפה יותר חיי, והחיים שמחים יותר.

ישנן חוויות שונות במדיטציה לאנשים שונים ולכן חשוב לזכור כמו בכל טכניקת מדיטציה יש להתמסר למה שקורה לכם במדיטציה ולא להגביל את עצמכם לטכניקה.
יש אנשים שמוצאים את עצמם במישורי קיום אחרים וחווים חוויות שונות שם,
ישנם אנשים השוחים עם דולפינים, כלבי ים או לווייתנים ושולחים משם אהבה לכדור הארץ.
יש אנשים המתמקדים בשליחת אהבה למנהיגים שונים של מדינות, כך שהחלטותיהם יגיעו ממקום של אהבה.
יש כאלה העולים החוצה מעל האטמוספרה של כדור הארץ ומשדרים משם אנרגיה לכדור הארץ ולרשת ההגנה המקיפה אותו ( מידע על הרשת קיבלנו בתיקשור באמצעות עדנה ).
יש כאלה הנכנסים לליבו שלל כדור הארץ ומשדרים משם אור ואהבה כלפי חוץ.
ויש גם כאלה המשלבים את טכניקת המדיטציה בתפילה לשלום.
כל המגיע בכנות מהלב של האדם בסופו של דבר משפיע ומתקבל.

לסיכום זוהי מדיטציה פעילה שכולה לב,  הדגש פה הוא על פתיחת מרכז הלב ושידור של אהבה ובכך המדיטציה שונה מהרבה מדיטציות אחרות המתמקדות בהתבוננות, התמקדות שכלית ואנליטית.

אתם מוזמנים לבוא להשתתף ולעשות עבודה על עצמכם וכדור הארץ, או לתרגל אתנו מהבית כל יום שלישי בשעה 20:30 במרכז כוליות הרצליה, היות והמדיטציה עצמה מגיעה ממקום של תרומה שבועית לכדור הארץ הכניסה הינה בעלות סמלית של 10ש"ח בלבד למקום.

בברכת שלום ואהבה.

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן