אנשי סוף העולם הירגעו!
מאמר מאת עדנה טופר

2012כל כמה זמן אנחנו מקבלים אימייל שהנה סוף העולם מתקרב. מראים לנו סימנים שסוף העולם מגיע וכמה מודעות עצמיתהעולם רע ונוראי וזה מעורר את כל החרדות אצל אנשים שגם ככה מפוחדים מכל תחלואי העולם. כל אמצעי התקשורת עסוקים בצורה כפייתית בהפחדה ואנו מופגזים באימה. סרטי אסונות אפוקליפטיים ממלאים את בתי הקולנוע ובנוסף גם לא חסרים אנשים למיניהם אשר מנבאים שחורות וסוף העולם. הכול נראה שחור, הכול נראה גרוע וכל הסימנים מבשרים רעות.

כך קרה בשנת תשמ"ד 1984, אז היו בטוחים שזו השנה האחרונה. כך היה בשנת 1999 שרבים העידו כי הנה בא הקץ בשנת 2000. עכשיו האופנה החדשה היא שנת 2012 והנה צצות נבואות שחורות חדשות שמבשרות לנו על סוף העולם (כמה מפתיע).

מהו הרווח אותו ניתן להפיק מהעובדה שאנו חיים בפחד?

מנגנון ההישרדות הוא מנגנון עוצמתי ביותר אצלנו והם רותמים אותו לטובתם. ככל שאנו יותר מפוחדים, כך קל יותר לשלוט עלינו ולנהל אותנו.
לכל האנשים שמרגישים כי הנה סוף העולם מגיע, ברצוני להזכיר להם שהעולם נמצא במצב הרבה יותר טוב מבעבר מבחינות רבות. זה לא שאין מה לשפר בעולם הזה וזה לא שהכול טוב אך מבחינות רבות דברים טובים משהיו.
להזכירכם:
1.    מבחינה טכנולוגית, פעם בקושי היה לנו טלפון, אנשים נאלצו לחכות לקו מבזק 8 שנים. בית עם קו טלפון היה נחשב בית יוקרתי. היה קשה להעביר הודעות אחד לשני. ואילו היום, אין דבר קל יותר מלשמור על קשר. לכולנו יש טלפון (לפחות אחד) ולא רק טלפון אלא מערכת מדיה שלמה של מצלמת סטילס, וידאו, מקלט ומחשב קטן במכשיר אחד.
2.    מבחינת זכויות האשה, רק לפני 100 שנה נשים לא יכלו לבחור, לא יכלו ללמוד במוסדות נחשבים, נחשבו נחותות במעמד מן הגבר, מעין סוג ב' בעולם הגברי. אמנם יש עוד מה לשפר אך כיום המצב טוב יותר לעין ערוך. מי היה מאמין שיהיו כל כך הרבה מנהלות בנקים, בתי חולים, מוסדות להשכלה גבוהה, נשות עסקים וכו'.
3.    עולם הרפואה האלטרנטיבית, פעם לא קשרו בכלל בין תזונה לריפוי. אסרו אנשים שהתעסקו בתזונה כדרך ריפוי, רפואה אלטרנטיבית נחשבה עיסוק איזוטרי. היום אט אט הרפואה המשלימה מצאה את מקומה בכל קופות החולים ובתי החולים והפכה לפופולארית ומקובלת בקרב חוגים רבים.
4.    רפואה, אין ספק שהרפואה התקדמה נפלאות. פעם סרטן היה פסק דין מוות, היום אנשים רבים מצליחים להתרפא מסרטן ומחלות קשות אחרות. יש אוסף של בדיקות ומכשירים שלא היו קיימים כך שהיום אנשים ניצלים הרבה יותר ותוחלת החיים התארכה.
5.    תזונה ומזון, עד לא מזמן אוסף נרחב של מוצרי מזון על המדפים לא פירט תאריכי תפוגה או רכיבי מזון. כיום המודעות לתזונה הרבה יותר גבוהה. גידולים אורגניים הפכו יותר שכיחים ויש תחליפים למרכיבי מזון שונים המתאימים לכל אדם.
6.    היגיינה אישית, טמפונים, טיטולים, תחבושות ועוד לא היו קיימים בזמנו. כולם השתמשו בסמרטוטים ומחזרו אותם. המודעות להיגיינה אישית הרבה יותר גבוהה היום.
7.    מידע, פעם המידע היה ממודר ומסוגר בידי קומץ אנשים ששמרו עליו בכל כוחם. היום בעידן האינטרנט המידע נגיש וזמין לכול. ניתן ללמוד כמעט על כל נושא והנגישות למידע הפכה לדבר יומיומי. כמעט כולם יודעים קרוא וכתוב, נתון מדהים לעומת העבר.
8.    תקשורת וטלוויזיה, היום ניתן לראות כל מה שקורה בכל העולם בטלוויזיה או ביו-טיוב דקות לאחר שזה קורה. פעם זה היה נשמע חלום מופרך. אפילו המלחמות הפכו לאון ליין. הכול קורה כאן ועכשיו, אין שום עיכוב בזמן.
9.    תחבורה, לפני פחות ממאה שנה כלי הרכב הנפוץ היה סוס. היום לכל משפחה יש לפחות מכונית אחת. יש מסילות רכבת בכל העולם, מטוסים, אופנועים ועוד. נסיעה לחול הפכה לקלה וזמינה עבור כל אדם ממוצע מן הישוב.
10.    הגנה הטבע, פעם לא הייתה מודעות להגנת הסביבה והטבע. חיות ניצודו כספורט בכל העולם, כל רחוב אלנבי היה מלא חנויות של פרוונים שמכרו פרוות. כיום יש שמורות טבע מוגנות, חופים מוגנים ומודעות הולכת וגוברת. אמנם יש עוד הרבה לאן לשאוף אך יש התחלה.

רשימה זו היא רק חלק קטן ממה שאפשר להעלות על הדעת. העולם מתקדם ומתפתח, לא תמיד בקצב ובכיוון שאנו רוצים אך זה קורה. העולם טוב ויפה והולך ומשתפר. יש ליהנות ממנו בשמחה ואהבה בכל רגע ורגע ולא לחיות בפחד מתמיד של סוף העולם שאינו מבוסס כלל.

מרכז כוליות - גלריה רוחנית

אתרים נוספים מבית כוליות

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

דילוג לתוכן